Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İçin İki...
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İçin İki Sürpriz İsim!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İçin İki Sürpriz İsim!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İçin İki Sürpriz İsim!
05 Kasım 2018 - 11:56


AK Parti'den aday adayı olmak isteyen siyasetçiler için başvuru süreci bugün başladı. Son iki aydır kamuoyunda ismi zikredilen siyasilerin resmi başvuruda bulunup bulunmayacağı ise 12 Kasım'a kadar belli olacaktır. Ona yakın isimin büyükşehir belediye başkan adayı adaylığı için başvurusunun olacağını söyleyebiliriz.

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için şu ana kadar Nihat Çiftçi, Ahmet Bahçıvan, Abdülkerim Gök, Abdülkadir Açar, Ahmet Eşref Fakıbaba, Zeynel Abidin Beyazgül. Mahmut Kaçar ve Halil Özcan gibi isimler dikkat çeken aday adayları arasında yer alırken, AK Parti mensubu olmayan ama AK Parti'den Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Urfa kamuoyu tarafından bazı isimler dile getirilmektedir.

 Bu isimler arasında Urfalı Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve sosyal paylaşım sitelerinin gerçekleştirdiği ona yakın anketten birinci çıkan Siyaset Bilimci-Yazar Doç. Dr. Kenan Karataş yer almakta.

Doç. Dr. Kenan Karataş 2013 yılında mensubu olduğu CHP'den istifa etmiş, akademik çalışmalarına ağırlık vermişti. İstifa sürecinden sonra özel bir üniversitede görev alan Dr. Karataş'ın bugüne kadar yayımlanmış üç kitabı bulunmaktadır.

Kendisinin bir başvurusu ya da talebi olmadığını bildiğimiz Karataş'ın kamuoyu tarafından gösterilen bu teveccüh karşısında nasıl bir tavır izleyeceği ise halen netlik kazanmadı.

Haber- Analiz: MEHMET YETİM

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TMSF, Şanlıurfa’da kaç şirkete kayyum atadı
TMSF, Şanlıurfa’da kaç şirkete kayyum atadı
Büyükşehir Belediyesi ‘Göbeklitepe’ programlarını iptal etti
Büyükşehir Belediyesi ‘Göbeklitepe’ programlarını iptal...