Reklam
Reklam
Reklam

FUTBOLDA BÜYÜKŞEHİR BAŞARISI

FUTBOLDA BÜYÜKŞEHİR BAŞARISI
19 Şubat 2019 - 14:32

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, U-19 Liginde şampiyon olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Spor ve Hilvan Belediye Spor oyuncularına Şampiyonluk kupalarını ve madalyalarını verdi. Başkan Çiftçi, burada yaptığı değerlendirmesinde "Şanlıurfa gençliği ile her zaman gurur duydum" dedi.

Sporun her branşında aldığı derecelerle adından sıkça söz ettiren Büyükşehir Belediyesi, bu kez futbolda aldığı başarı ile gündemde. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Spor, U-19 Liginde şampiyon olarak taraftarına büyük sevinç yaşattı. Şampiyonluk ile ilgili düzenlenen törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, tüm futbolcuları kutladı. Büyükşehir Belediyesi Yenice Spor Tesislerinde gerçekleştirilen kutlama törenine katılan Başkan Nihat Çiftçi’ye Amatör Spor Kulüpleri Başkanlı Mehmet Aktaşoğlu da eşlik etti.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: SPORA VE GENÇLİĞE HER ZAMAN ÖNEM VERDİK

Burada bir konuşma yaparak Şanlıurfa'nın Türkiye'nin en genç şehri olduğunu belirten Başkan Çiftçi, "13 ilçemizde amatör anlamında spor takımlarımız var. Bugünü de Amatör Spor Kulüpleri anlamında Büyükşehir Belediyemiz genç takımımız ve aynı şekilde Hilvan Belediye Sporumuzun gençleri şampiyon oldular. Öncelikle her iki takımımızı ve oyuncularımızı kutluyorum. İnşallah finallerde ilimizi temsilen hak edecek şekilde müsabakalara katılacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak gençliğe önem verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Amatör Spor Kulüpleri Başkanlığımız ile iyi bir şekilde çalışarak takım sayısını yükselttik. Tesisleşme anlamında ise 13 ilçemize taşıdık. Aynı şekilde Futbol Oyun Dünyası Tesisimizi de ilerleyen aylarda açıyoruz. Bu tesisin ardından da Amatör evinin projesini hayata geçireceğiz. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Belediye anlamında ne zaman bizler kendi gelişimimize önem verirsek ileride o derecede zengin ve güzel olacaktır. İleride daha büyük yeteneklerin keşfi ortaya çıkacak ve neticesinde kazanan bizim gençliğimiz olacaktır. Çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum takımlarımızı kutluyor ve tebrik ediyorum” dedi.

AKTAŞOĞLU: BAŞKANIMIZ OLMASAYDI 82 OLAN AMATÖR SPOR KLÜPLERİMİZ 40’A DÜŞERDİ

Amatör Spor Kulüpleri Başkanlı Mehmet Aktaşoğlu ise, “2018-2019 Futbol sezonunda guruplarınızda büyük bir mücadele vererek Şampiyon oldunuz. Bu Şampiyonluğun sadece burada kalması ile değil grup Şampiyonasında da ilimizi en iyi şekilde temsil ederek tur atlamanızı temenni ediyoruz. Spor anlamında geldiği günden bu yana gençliğe önem veren gençlik ile yatıp gençlik ile kalkan Büyükşehir Belediye Başkanı ile 3 yıldır çalıştığımız için mutluyuz. Sadece futbol anlamında değil memlekete yaptığı hizmetlerle de her yerde anılacaktır. Bu yüzden 82 kulüp adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi’ye ne kadar teşekkür etsem azdır. Eğer Büyükşehir Belediye Başkanımız olmasaydı şuanda 82 olan takım sayımız 3 yılda 40’a düşerdi” diye konuştu.

Başkan Çiftçi, sporculara kupasını vermesinin ardından Ligin bitimine üç hafta kala play-off'lara kalmayı garantileyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Voleybol Takımının Diyarbakır Hazro Gençlik spor maçını izledi.


Hacer Subaşı uysadhaber@gmail.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum