UYSAD’DAN HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE...
Reklam
  • Reklam
  • Reklam

UYSAD'DAN HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE ZİYARET

UYSAD'DAN HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE ZİYARET

UYSAD'DAN HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE ZİYARET
08 Ocak 2019 - 15:15

Kısa adı UYSAD olan Uluslararası Yazarlar, Sanatçılar,Araştırmacı Gazeteciler Derneği yönetimi Harran Üniversitesinin yeni rektörü Mehmet Sabri Çelik'i ziyaret ederek Harran Üniversitesinde olması gereken hedeflerle ilgili yazılı sunum yaptı.

Harran Üniversitesi eski Rektörü Ramazan Taşaltın'ın görevden ayrılması ile boşalan Harran Üniversitesi Rektörlüğüne YÖK tarafından ataması yapılan Maden alanında uzman Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik göreve başladı.

İTÜ de geçmiş dönemde uzun yıllar öğretim görevliliği yapıp rektör yardımcılığı görevini de ifa eden ve yurt dışında birçok bilimsel çalışmaları olan Mehmet Sabri Çelik aynı zamanda Türkiye'nin yer altı kaynakları ve maden alanında da çalışmaları mevcuttur.

UYSAD'ın Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik'e yaptığı ziyarette başkan Sıtkı Aloğlu,   UYSAD başkan yardımcısı ve araştırmacı yazar, emekli öğretim görevlisi Cuma Hündür, Saha komiserleri başkanı ve UYSAD başkan yardımcısı Abdullah Canbeyli, Harran Üniversitesi Spor akademisi müdürü ve UYSAD genel sekreteri Halil Orhan Aslan, SANATDER başkanı ve UYSAD yönetim kurulu üyesi Mustafa Dörtbudak, Sağlık çalışanları dernek başkanı Salih Çoban ve SANATDER başkan yardımcısı Mehmet Beşli ‘de hazır bulundular.  

Ziyaret sebebi ile rektör çelik "Şanlıurfa'ya yeni atandım Üniversitemizin bungun kadar yapılan hizmetlerine emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hedefimiz Harran Üniversitesini bilimsel yönden olması gereken konuma taşımaktır, bu anlamda sivil toplum örgütlerine ihtiyacımız vardır, bu anlamda UYSAD yönetiminin yaptığı bu ziyareti çok önemsiyoruz ve Şanlıurfa’ya layık bir ilim yuvası ve Üniversite olmak için hep birlikte el ele çalışacağız. Dedi. 

UYSAD başkanı Sıtkı Aloğlu Harran Üniversitesinde olması gereken yere ve konuma ulaşması için düşüncelerini sözlü ve yazılı olarak yeni Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’e sunarak UYSAD üyelerinden  yazar ve şairlerin kitaplarından hediye etti.Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, Hüseyin Güler dahil, gülümseyen insanlar, iç mekan

Hacer Subaşı UYSADYORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haliliye Belediyesinden özel temizlik programı
Haliliye Belediyesinden özel temizlik programı
Valilikten Siverek’teki olay ile ilgili açıklama
Valilikten Siverek’teki olay ile ilgili açıklama