Reklam
Reklam
Reklam

BASKETBOLUN DUAYENLERİNDEN İSMAİL MUTLU'YA PLAKET

Basketbol Kadınlar Türkiye Kupası’nın Şanlıurfa’da yapılması nedeniyle TÜBAD Şanlıurfa’da bir toplantı düzenledi.

BASKETBOLUN DUAYENLERİNDEN İSMAİL MUTLU'YA PLAKET
04 Mart 2019 - 19:38 - Güncelleme: 04 Mart 2019 - 19:44

Şanlıurfa’dan ve diğer birçok ilden onlarca antrenörün katıldığı söyleşiye İlgi Okulu ev sahipliği yaptı. Basketbol’un duayenlerinin de katılım sağladığı söyleşide Basketbol’a emek vermiş hem oyunculuk yapmış hem antrenörlük görevinde bulunmuş önemli isimler Urfa ile ilgili anılarını paylaştı. Eski Basketbol milli takım oyunculuğu ve antrenörlüğü yapmış Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği Başkanı Necati Güler, Şanlıurfa anılarını paylaşırken İsmail Mutlu adına övgü dolu sözler sarf etti. Programın sonunda Türk Basketboluna katkılarından dolayı İsmail Mutlu’ya, Cem Akdağ tarafından plaket takdim edildi.  
Necati Güler yaptığı açıklamada, “ Urfa’ya gelmişken İsmail Mutlu’dan bahsetmeden edemeyeceğim. İsmail Mutlu ile bizim 20 yıla dayanan hem rakip hem dostluğumuz var. Bundan 20 sene önce çok güzel bir Ümit takımı ile maç yapmak için Şanlıurfa’ya gelmiştik. O maç benim hayatımdaki en önemli tecrübeydi. O gün orada oynayan basketbolcular sonradan bir kısmı süper ligde oynadılar, milli takımda oynadılar o yaş grubunda elde ettikleri en büyük tecrübeyi burada Şanlıurfa’da yaşadılar. Çünkü hiç hayatlarında 2500 kişi önünde oynamamışlardı ve hiçte bu kadar kuvvetli düzgün bir takıma karşı oynamamışlardı. O günki rekabetimiz sonrasında İsmail’le büyük bir dostluğa dönüştü. O yüzden işin temeli orada karşılıklı sevgi, saygı, güven. Bilgi ve sevgi ancak verdiğiniz zaman çoğalır. Bir konuya daha değinmeden edemeyeceğim daha önce takımına en iyi gelişme kaydettiren antrenör unvanını verdiğimiz Şanlıurfalı genç antrenör İbrahim Aybar’da İsmail Mutlu’nun yolunda ilerliyor onunda başarılarının devamını diliyorum ” ifadelerini kullandı.  
İsmail Mutlu ise kendilerini kırmayıp Şanlıurfa’ya gelen tüm antrenörlere ve TÜBAD’a teşekkürlerini ileterek, “ Necati Güler hocam o kadar güzel kelimelerle Urfa’yı ve bizleri anlattı ki hepsini yüreğimize yazdık. Cem Akdağ hocamın elinden ödül almak ayrı bir lezzet, Murat Özyer hocamın kibarlığını ve beyefendiliğini ömür boyu unutmayacağız. Zafer hocamın katılımına ayrıca teşekkür ederiz. Hayatımda bir çok güzel şeyi bu camiadan öğrendim. Duayen hocalarıma sevgiler saygılar” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum